• İnkacert Belgelendirme

GMP- ISO 22716 İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI

  • Anasayfa
  • Ce
  • GMP- ISO 22716 İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI
GMP- ISO 22716 İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI

GMP- ISO 22716 İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI

 

iso 22716 GMP nedir? iso 22716 GMP belgesi nereden alınır? iso 22716 GMP belgesini kimler almalıdır?

GMP/ISO 22716 (Good Manufacturing Practices) Yani Türkçe anlamı ile İyi  Üretim  Uygulamaları, Ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilişkin koruyucu önlemleri içerir. Bu uygulama gıda ürünlerinin üretimi ve dağıtımında temel yaklaşımlardan olup ürünlerde kalite sağlamak için hammadde, işleme, ürün geliştirme, üretim, paketleme, depolama, dağıtım aşamalarında kesintisiz uygulanması gereken bir teknikler dizisidir.

 

ISO 22716 GMP İyi Üretim Uygulamaları Belgesi

 imalat  için  bir kalite yaklaşımıdır ve gıda sanayi çalışanlarının profesyonel çalışmasını temin ederek güvenilir ve etkili ürün üretimini sağlar.

Bir işletmeyi tüm yönleri ile yani, sahip olması gereken temel özellikleri ile ve her üretim süreci için farklı kriterle ele almaktadır. Üretim yeri, çevre, alet-ekipman ve üretim süreci, personel ve hammaddenin kalite ve güvenilirliklerini tanımlar ve kontrol altına alır. İlaç, kozmetik, medikal ve gıda sektörünü kapsayan GMP/ISO 22716, deterjan ve temizlik ürünlerinin "kozmetik sınıfında" kabul edilmesini sağlayan Kozmetik yasasının kabulüyle bu sektörü de kapsamaktadır.

Ayrıca, insan ve hayvanlarda kullanılan medikal amaçlı ürünlerin üretilmesinde (İlaç, kozmetik ürünler vs) uyulması gerekli kurallar bütünüdür.

GMP; Kalite Yönetimi, Personel, Tesis ve Ekipman, Dokümantasyon, Üretim, Kalite Kontrol, Fason Üretim, Şikayetler ve Ürün Geri Çekme ve İç Denetimlerle ilgili genel kaideleri belirlemiştir.

Ülkemizde İlaç üretiminde ve kozmetik ihracatında zorunlu tutulan GMP/ISO 22716 - İyi Üretim Uygulamaları İlaç, kozmetik, medikal ve gıda sektöründe, kısacası insana temas eden her noktada gerekli bir belgedir.

Firmamızdan GMP/ISO 22716 belgenizi Japonya Akreditasyonlu (JQA) veya diğer akreditasyon kurumlarınca onaylanmış olarak temin edebilirsiniz.

Merkez: SAKARYA

Merkez: Kavaklar Cd  Sürekçioğlu İş Merkezi No 12  Sakarya

İstanbul Temsilcilik

Emekyemez Mahallesi Tersane Caddesi İlyasoğlu İşmerkezi No:129 D:13 Karaköy/ Beyoğlu

BURSA Temsilcilik
Beşevler Sanayi Sitesi 82. Blok No: 75 Kat:2 Nilüfer/ BURSA

Adana Temsilcilik

Yeşilyurt Mahallesi 70523 Sokak No: 18 Seyhan / Adana

Kırklareli Temsilcilik

Yılmaz Mh. Ali Rahmet Pektaş Sk. No:2 D:2 Lüleburgaz / Kırklareli

İrtibat Tel: 02642790264
İrtibat Tel: 0549 6740054
Mail: info@inkacert.com.tr